top of page

NOWOŚCI: Dedolight DLED7C z zasilaczem DTneoC

DOSTEPNOŚĆ: JESIEŃ 2022

Lampa DLED7C z zasilaczem DTneoC to połączenie osiągnięć kolorystycznych firmy Prolycht z precyzyjną optyką Dedolight. Można sterować nią ręcznie, przez DMX albo, jeśli jesteśmy na planie i chcemy zrobić coś szybko i wygodnie, za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie.

W lampie nie są już używane czyste białe diody COB. Prolycht stosuje chip mieszający 6 kolorów: czerwony, zielony, niebieski, cyjan, bursztynowy i limonkowy, co po pierwsze zapewnia tradycyjnym klientom dokładne odcienie skóry przy różnych temperaturach barwowych, których normalnie używamy, a po drugie, od strony artystycznej, pozwala korzystać z naprawdę szerokiej przestrzeni barw do tworzenia odcieni, a także, w razie potrzeby, mocnych i żywych kolorów.

Aplikacja pozwala łatwo operować wieloma parametrami. Na głównym ekranie możemy wybierać ustawienia wstępne różnych temperatur i przechodzić od światła żarowego do idealnego dziennego, ale możemy też zmieniać płynnie temperaturę do 20000 kelwinów.

Sześć kolorów pozwala nam dokładnie wybrać punkt na krzywej Planka oraz stosować dowolne zmiany.

Oczywiście, możemy też łatwo kontrolować jasność, a przez Bluetooth podłączyć więcej lamp.

W trybie barwy, nasycenia i intensywności można łatwo ustawić żądane kolory w kole kolorów oraz wybrać jako podstawę określoną referencyjną temperaturę barwową.

Dostępne jest również ustawianie kolorów w trybie XY, znanym z pomiarów spektralnych.

Wybierając rodzaj źródła światła mamy do dyspozycji gotową listę źródeł tradycyjnych, łącznie z świetlówkami, a także lampami rtęciowymi, ale także blask świec i wiele innych.

Wbudowany system przetwarzania pozwala ławo stosować różne efekty, np. imitację lampy wozu policyjnego czy fajerwerki. Dostępnych jest mnóstwo gotowych efektów,

Większość działań można wykonywać ręcznie albo za pomocą pulpitu oświetleniowego.

Piękno tego systemu polega na tym, że zachowuje wszystkie zalety optyki Dedolight. Mamy więc dokładne skupianie światła, z którego słyną systemy Dedolight oraz możliwość używania akcesoriów, takich jak wrota, a nawet nasadki projekcyjne z tarczami gobo i listkami przysłony. Wszystko współpracuje idealnie.


تعليقات


bottom of page