IDX zwiększa swój udział w rynku akumulatorów klasy broadcast, oferując szereg ekonomicznych rozwiązań w zakresie zasilania i ładowania. Firma nie spoczywa na laurach i na zbliżających się targach IBC2017 przedstawi 8 nowych, ciekawych produktów.

Najbardziej oczekiwane modele to IPL-98 i IPL-150 (seria IDX Powerlink). W przypadku łączenia ich na kamerze prąd jest pobierany z ostatniego akumulatora, a nie ze wszystkich jednocześnie, co umożliwia wymianę rozładowanego egzemplarza bez przerywania filmowania. Dzięki obsłudze danych cyfrowych na akumulatorach IPL można mocować budżetowe akumulatory IDX, takie jak CUE-D150. Operatorom kamer spodoba się, że dwukanałowa ładowarka VL-2000S pozwala ładować jednocześnie do 8 połączonych ze sobą sztuk IPL. Oznacza to, że nie trzeba już wstawać w nocy, aby zdjąć naładowany akumulator i zamocować kolejny. Opcja wygodnego ładowania jest również dostępna poprzez zaawansowane gniazdo D-Tap. Akumulator jest wyposażony w wyjścia USB i D-Tap. Dostępna jest też funkcja V-Torch, która ułatwia pracę w ciemności.

DUO-C98 i DUO-C198 stanowią cenne rozwinięcie popularnych modeli 95 i 190. Zwiększona wydajność jest zawsze mile widziana, ale dodanie danych cyfrowych jest prawdopodobnie bardziej istotne dla użytkowników, którzy chcą wiedzieć dokładnie, kiedy nastąpi konieczność wymiany rozładowanego akumulatora na inny. V-Torch to kolejna dodatkowa cecha na długiej liście, zawierającej między innymi złącze D-Tap, ułatwiające tanie ładowanie.

Akumulatory typu Sony BPU są bardzo popularne na rynku. IDX wypuszcza dwa takie produkty: SBU-50 o pojemności 48 watogodzin i SB-U98 o bardzo dużej pojemności 96 watogodzin. Dużym plusem są wtyczki DC, które pozwalają zasilać całe oprzyrządowanie niezbędne w nowoczesnej produkcji filmowej, a których brakuje w tylu produktach konkurencji. SBU-98 ma 3 wyjścia: konwencjonalne wyjście D-Tap, zaawansowane wyjście D-Tap i bardzo popularne wyjście USB, zapewniające 5 woltów przy maksymalnie 2,3 ampera. Dysponujący mniejszą pojemnością model SB-U50 ma 2 wyjścia: brakuje konwencjonalnego wyjścia D-Tap, za to jest bardziej wszechstronny interfejs D-Tap i wtyczka USB 5V.

Dwa ostatnie proponowane produkty mają format Sony L. Są to: akumulator SL-F50 o pojemności 48 watogodzin i akumulator SL-F70 o pojemności 72 watogodzin. Oba modele mają 2 wtyki wyjściowe DC. Jednym z nich jest nowa wtyczka X-Tap, oferująca napięcie wyjściowe 7,4 V poprzez kabel C-XTAP2. Kabel ten nie ma końcówek, co pozwala użytkownikowi skonfigurować go stosownie do indywidualnych wymagań. Oprócz wyjścia DC złącze X-Tap umożliwia kontrolę ładowania akumulatora z poziomu kompaktowej i taniej ładowarki IDX LC-XT1. Drugie wyjście DC ma popularny format USB i zapewnia 5 woltów przy maksymalnym prądzie 2,3 ampera.

IDX zaprasza zwiedzających targi IBC na swoje stoisko 12.C25, gdzie dobrze zaopatrzona lodówka będzie konkurować z ekscytującymi nowymi modelami akumulatorów.

Więcej informacji o nowych produktach już wkrótce w sklepie internetowym Studiotech.