Jesteśmy ekspertami od obrazu i dźwięku. Świadczymy usługi w zakresie doradztwa, konsultacji technicznych, projektowania, sprzedaży urządzeń, instalacji i obsługi serwisowej. Wieloletnia działalność zapewniła nam wiodącą pozycję w branży dystrybutora profesjonalnego sprzętu audiowizualnego oraz multimedialnych rozwiązań dla biznesu.

Studiotech to doświadczenie, rzetelna wiedza i solidność handlowa.
Oferowane przez nas produkty i rozwiązania to synonimy niezawodności, wydajności i jakości.

Współpracujemy z największymi stacjami telewizyjnymi, z telewizjami kablowymi, stacjami radiowymi, z największymi domami produkcyjnymi i postprodukcyjnymi, z wytwórniami filmowymi i z firmami z najróżniejszych branż.
Praca reporterska i plan zdjęciowy to bardzo specyficzne obszary produkcji filmowej i telewizyjnej. W tych wymagających, niekiedy ekstremalnych warunkach produkcji potrzebujesz sprawdzonych, niezawodnych narzędzi. Tylko taki sprzęt umożliwia pełne wykorzystanie zainwestowanych środków.

W zakresie sprzętu i akcesoriów do pozyskiwania materiałów filmowych w terenie Studiotech oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i standardy.

Oferowany przez nas sprzęt do obsługi wydarzeń plenerowych to kamery, rekordery, wysokiej klasy monitory poglądowe, przenośny sprzęt edycyjny, mikrofalowe łącza bezprzewodowe i wiele innych urządzeń.

Nie zapominamy o dźwięku - rekordery i miksery audio oraz wszystkie akcesoria do rejestracji wysokiej jakości dźwięku to również nasza domena.

Mamy w ofercie bogaty wybór akcesoriów niezbędnych do robienia doskonałych zdjęć . Czołowi producenci obiektywów, filtrów optycznych, akumulatorów, ładowarek przewodów, toreb, skrzyń transportowych dbają o to, aby Twoje zdjęcia były najwyższej jakości. 

Szeroka paleta statywów i głowic zadowoli nawet najbardziej wymagających operatorów. Wózki kamerowe, urządzenia typu steadicam, krany kamerowe, bogata oferta oświetlenia reporterskiego oraz najwyższej jakości nośniki obrazu, w pełnym zakresie pokrywają zapotrzebowania dla produkcji ENG (electronic news gathering).

 Zdjęcia poza studiem często realizowane są z wykorzystaniem wozów transmisyjnych. Nasza ekipa specjalizuje się w projektowaniu, wykonywaniu zabudowy i instalacji pod klucz dużych i małych pojazdów tego rodzaju. Służymy konsultacjami w zakresie doboru sprzętu, zaplanowaniu przestrzeni roboczej, zagadnień związanych z zasilaniem i klimatyzacją wozu w zależności od rodzaju zadań realizacyjnych a także, co czasem najważniejsze, w aspekcie możliwości budżetowych i bezpieczeństwa inwestycji pod kątem rozwoju technologii.

Sztuka obrazu zachwyca chyba każdego człowieka. Nas, współuczestniczących w procesie tworzenia magicznego obrazu telewizyjnego, zachwyca szczególnie. Chcemy , aby jakość tego obrazu była jak najwyższa. Właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz najnowsze, sprawdzone i uznane rozwiązania studyjne . Nie zapominamy również o małych studiach, gdzie krytyczny jest stosunek jakości do ceny produktów.

Kamery i tory kamerowe pracujące w pełnym zakresie standardów, optyka studyjna, monitory, statywy lekkie i ciężkie, telepromptery i interkomy, pełen zakres oświetlenia, wreszcie mikrofony i instalacje dźwiękowe: możemy wyposażyć Twoje studio we wszystko, co zapewni Twój sukces.

Wiele z naszych rozwiązań dźwiękowych znajduje zastosowanie w wymagającym środowisku radiowym.

Znajdujące się w naszej ofercie urządzenia sprawdzają się przy przetwarzaniu, dystrybucji i krosowaniu sygnału dźwiękowego. Urządzenia do rejestracji sygnału, serwery, urządzenia do tworzenia i przechowywania dżingli, systemy automatyzacji emisji programu - wszystko to składa się na szeroką ofertę służącą tworzeniu materiału dźwiękowego.

Sprzęt to nie wszystko. Najważniejszy jest człowiek. Dlatego nasze propozycje projektowe studiów telewizyjnych są zawsze przygotowywane pod kątem charakteru pracy i wymagań naszych Klientów. Praca w studio to często napięcie tworzenia na żywo lub zmęczenie towarzyszące wielogodzinnym próbom i powtórkom, Dlatego bardzo ważne jest, aby rozwiązania techniczne uwzględniały takie czynniki jak komfort, ergonomię, efektywność i niezawodność. Tak właśnie projektujemy i wykonujemy instalacje studyjne.

Nasi inżynierowie posiadają cenne doświadczenie zdobyte przy licznych projektach małych i dużych studiów, jak również praktyczną wiedzę z zakresu instalacji studyjnych. Wspomagani przez dedykowane oprogramowanie inżynierskie oraz współpracę z naszymi oddziałami w Europie stawiające czoła największym wymaganiom.

 

Oferujemy szeroką gamę urządzeń, które pomogą Ci zmontować i odpowiednio obrobić nagrany w studio i na planie materiał. Proponujemy urządzenia do montażu wideo,  obróbki dźwięku, grafiki, compositingu, cyfrowych efektów specjalnych, korekcji barwnej, grafiki 3D oraz stereoskopii. Oferowane przez nas rozwiązania są zróżnicowane cenowo, dzięki czemu mamy propozycje dla najróżniejszych zastosowań, budżetów i projektów.

W przypadku złożonej pracy montażowej, w której liczy się czas i moc przetwarzania oraz ważne jest, aby wiele osób mogło jednocześnie korzystać z tych samych zasobów, najlepszym rozwiązaniem jest wielostanowiskowy system produkcyjny typu „newsy”.

O postprodukcji wiemy bardzo dużo i bardzo chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.

3...2...1...START. I tak nierzadko przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dziś widzowie chcą oglądać program o różnych porach dnia i nocy. Emisja telewizyjna musi sprostać wyzwaniom ciągłości i niezawodności, zapewniając nieprzerwany strumień treści. Kiedy proponujemy sprzęt emisyjny, niezawodność i redundancja to nasza mantra.

Oferujemy różnorodne rozwiązania służące realizacji wizji. Oprawa graficzna, insertery logo, rekordery i playery emisyjne, miksery obrazu i konsole dźwięku, telepromptery, urządzenia technicznej kontroli obrazu, wektroskopy, systemy komunikacji i wiele, wiele innych urządzeń niezbędnych przy tworzeniu programu telewizyjnego .

Intuicyjność, ergonomia obsługi, niezawodność i kompatybilność wszystkich systemów pozwalają realizatorom skupić się jedynie na zadaniach merytorycznych.

Jako firma specjalizująca się w integracji systemów telewizyjnych świetnie zdajemy sobie sprawę jak złożonym zagadnieniem jest automatyzacja emisji. Umiejętność połączenia wszystkich podsystemów składających się na finalny produkt, jakim jest sygnał telewizyjny w domach odbiorców , to wielka sztuka w branży, gdzie różnorodność technicznych rozwiązań jest ogromna. Wyszukujemy, dostarczamy i integrujemy sprawdzone na świecie rozwiązania automatyzacyjne, tak aby inżynierowie odpowiadający za pracę serca telewizji nie mieli za dużo pracy.

Dostarczamy rozwiązania do przesyłu sygnału łączami bezprzewodowymi, rozwiązania do teletransmisji w postaci łącz satelitarnych i wozów DSNG, a także nowoczesne rozwiązania przeznaczone do strumieniowania danych w sieciach telekomunikacyjnych takich jak FIBER, CWDM, DWDM, SONET, SDH, RF, IP.

Konkurencja w obszarze szybkiego dostępu do informacji spowodowała rozwój technik przesyłu danych za pośrednictwem satelitów. Doskonałym produktem, zapewniającym połączenie przekazu satelitarnego z mobilnością wozu i realizacją transmisji z dowolnego miejsca na ziemi, okazały się wozy DSNG (Digital Satellite News Gathering).

Projektujemy i budujemy wozy satelitarne dowolnej wielkości. Wykonujemy zabudowy i integracje pojazdów zgodnie z technicznymi wymaganiami naszych klientów oraz według naszych, sprawdzonych już projektów. Prowadzimy doradztwo w zakresie optymalnych rozwiązań związanych z budową wozów DSNG oraz świadczymy kompleksowy serwis. Nasze doświadczenia z zakresu inżynierii satelitarnej, połączone ze współpracą z największymi producentami i integratorami tego rodzaju rozwiązań na świecie, pozwalają nam na podejmowanie wszelkich wyzwań w tym segmencie rynku.

Przekaz danych w postaci zmultipleksowanych programów telewizyjnych, dwustronny dostęp do Internetu oraz międzykorporacyjna wymiana informacji realizowane są za pośrednictwem naziemnych stacji satelitarnych. Przekaz satelitarny jest alternatywą dla szkieletowych sieci strukturalnych przenoszących ruch IP od węzła do węzła. Dostawcy usług internetowych dysponują obecnie naziemnymi stacjami satelitarnymi, które gwarantują przejęcie ruchu IP w przypadku uszkodzenia bądź przeciążenia strukturalnej sieci naziemnej.

Dysponując odpowiednim potencjałem ludzkim i doświadczeniem związanym z projektowaniem i budową naziemnych stacji satelitarnych, Studiotech Poland oferuje swoim klientom profesjonalne i rzetelne wykonanie terminali nadawczo – odbiorczych. Projektujemy oraz budujemy zmotoryzowane lub stałe naziemne stacje satelitarne. Jako partner wiodących  światowych producentów z tej dziedziny możemy wyjść naprzeciw każdemu wyzwaniu związanemu z budową terminali naziemnych lub ich modernizacją. 

Każda stacja satelitarna budowana jest na zasadzie doboru i konfiguracji torów RF – owych, począwszy od kodera, poprzez modulator, układ switchingu, wzmacniacz mocy a skończywszy na elemencie głównym – antenie satelitarnej. Każdy z elementów stacji posiada określoną żywotność związaną z mniejszym bądź większym narażeniem ich na wpływ zewnętrznych warunków atmosferycznych lub ulega zużyciu z uwagi na wieloletnią, ciągłą pracę pewnych elementów toru RF. Z uwagi na postęp technologiczny, niektóre z elementów stacji satelitarnej muszą być wymienione po to, aby sprostać najnowszym standardom przekazu satelitarnego, niezależnie od ich sprawnego działania. Będąc partnerem wielu firm specjalizujących się w produkcji i projektowaniu elementów toru RF możemy zaoferować szeroką gamę urządzeń i elementów z tego obszaru.

Chociaż definicja obrazu rejestrowanego na taśmie światłoczułej nie ma w sobie równych, rewolucja cyfrowa w dziedzinie filmu jest już niezaprzeczalnym faktem.

DI - cyfrowa obróbka materiałów filmowych - dzisiaj, po ponad dwudziestu latach od pojawienia się tego terminu, stała się niezależną, prężnie rozwijającą się dziedziną kinematografii. Oferujemy całe bogactwo sprzętowe stojące za tą technologią: urządzenia cyfryzujące, korektory koloru, narzędzia do efektów specjalnych, do restoracji obrazu, zaawansowanej edycji i masteringu DVD, serwery i systemy archiwizacji.

Współpracując z wiodącymi producentami sprzętu do obróbki cyfrowych materiałów wysokich rozdzielczości, skanerów filmowych, naświetlarek, stacji edycyjnych, kompozycyjnych i korekcyjnych i tym samym proponując najlepsze rozwiązania naszym klientom, jesteśmy uczestnikami tej rewolucji. Urządzenia te oferujemy z dbałością o jakość materiałów, o czas i wydajność, o ergonomię i przyjemność pracy, a przede wszystkim z dbałością o przyszłość.

Nowoczesne projekty na rynku mediów nie mogą obyć się bez rozwiązań informatycznych. Naszą odpowiedzią jest stworzenie oddzielnego działu Studiotech - IT4Media. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem transformacji technologii telewizyjnej w kierunku środowiska beztaśmowego i dostarczamy narzędzi, które ten cel realizują.

Oferujemy

  • bazujące na szczegółowej analizie i obliczeniach projekty infrastruktury informatycznej pod kątem potrzeb klienta,
  • opracowanie workflow optymalizujących wykorzystywane aplikacje oraz przesyłane przez nie dane,
  • kompletne i zintegrowane rozwiązania służące do ingestu, edycji, postprodukcji, archiwizacji, emisji oraz zarządzania dostępem do danych,
  • szeroki wybór wiodących produktów serwerowych, macierzy dyskowych, streamerów i bibliotek taśmowych,
  • rozwiązania SAN i NAS ze współdzieloną przestrzenią dyskową umożliwiającą dostęp przez stacje robocze PC oraz Apple,
  • systemy transkodujące oraz optymalizujące transfer danych na duże odległości,
  • światowej klasy oprogramowanie do zarządzania plikami medialnymi (Media Asset Management) oraz dostępem do nich.

Rozwój środków przekazu zmierza w stronę komunikacji wielokierunkowej. Dziś obowiązuje multimedialność i interaktywność. Zarówno środki komunikacji bezpośredniej jak i informacja w przestrzeni publicznej oparta na obrazie i dźwięku to nowe pasjonujące wyzwania.

Spotkania służbowe i związane z tym podróże to nieodłączny element każdego biznesu. Nic nie jest w stanie zastąpić osobistego kontaktu, ale nie sposób też przecenić korzyści płynących ze zdalnej komunikacji. Systemy wideokonferencyjne, które można znaleźć w naszej ofercie, to oszczędność czasu i redukcja kosztów. To także możliwość szybkiego podejmowania wspólnych decyzji oraz korzyści wynikające z transferu danych.

Sale konferencyjne, hale widowiskowe czy duże centra handlowe nabierają dzięki nam nowego wymiaru. Oferowane przez nas systemy przekazywania obrazu, zdalnego lub automatycznego sterowania oraz interakcji pozwalają uzyskać efekty odpowiadające potrzebom naszych klientów.

Nawet najszersza definicja technologii audiowizualnych nie wyczerpuje pola naszych działań. Obok filmu, telewizji, systemów prezentacyjnych i wideokonferencyjnych zajmujemy się wszystkim tym, w czym pojawia się obraz i dźwięk.

W obrębie naszej działalności znajdują się systemy monitoringu, pomieszczenia lektorskie, tłumaczenia symultaniczne, sale konferencyjne i wiele innych, pokrewnych obszarów.

Pamiętaj o nas zawsze, gdy pojawia się obraz i dźwięk.

Sprzęt audiowizualny podlega dziś niesłychanie dynamicznym zmianom. Naszą ambicją jest sprostanie tempu tych przemian poprzez zapewnienie odpowiedniego serwisu i wsparcia technicznego. Elementem takiego wsparcia jest szeroka oferta najróżniejszych nośników audiowizualnych, które można u nas nabyć w trybie ekspresowym.

Śledzimy rynek bardzo uważnie, po to, aby móc jak najlepiej i najkorzystniej zadbać o potrzeby naszych klientów. Możesz być spokojny, że proponowane przez nas produkty i rozwiązania będą dokładnie na miarę Twoich potrzeb.

Jeśli potrzebujesz porady technicznej, odnośnie instalacji lub rozbudowy istniejącego systemu również pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Przygotowujemy profesjonalne projekty i dokumentacje techniczne dla Twoich przedsięwzięć.