Londyn, Wielka Brytania, 23 marca – firma Sony ogłosiła, że tor kamerowy HDC-F5500, najnowszy produkt z serii kamer HDC tej firmy, który może pochwalić się bardzo czułą klatką Super 35 mm, idealną do uzyskania kinowego wyglądu, globalnym przetwornikiem obrazu 4K CMOS i doskonałą integracją z systemami produkcji na żywo, będzie dostępny w Europie od wiosny 2022 roku.

HDC-F5500, na rynku USA od października 2021 r., opiera się na sukcesie i zaletach standardowej w branży linii HDC i służy jako potężne narzędzie dla osób potrzebujących kreatywnej ekspresji w kinowym formacie i przepływu pracy. Kamera doskonale sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład podczas koncertów muzycznych z szybko poruszającym się światłem laserowym. Globalna technologia migawki z przetwornikiem obrazu o małej głębi ostrości jest również idealna do realizacji studyjnych na żywo w połączeniu z wirtualnym systemem ściany LED.

HDC-F5500 to pierwszy tor kamerowy S35 mm wyposażony w zmotoryzowany 8-stopniowy filtr ND zapożyczony z cyfrowej kamery filmowej Sony VENICE, którym można sterować lokalnie lub zdalnie w celu uzyskania większej elastyczności operacyjnej. Pozwala również na precyzyjny dobór głębi ostrości oraz kontrolowane uchwycenie szybko poruszających się obiektów, nawet przy jasnym oświetleniu. Kolejną atrakcją nowej kamery systemowej jest jej szeroka gama kolorów. Obsługa technologii BT.2020, S-Gamut3/S-Gamut3.cine i HLG zwiększa kreatywność i realizm.

Z punktu widzenia organizacji pracy kamera HDC-F5500 integruje się z systemem produkcji Sony IP Live za pośrednictwem serii HDCU-5500 i doskonale nadaje się do produkcji zdalnej dzięki integracji z adapterem HDCE-TX50. Prosta integracja z szeroką gamą akcesoriów oznacza łatwe korzystanie z istniejących przepływów pracy. Kamera HDC-F5500 jest również kompatybilna z istniejącym systemem organizacji pracy Sony SR Live for HDR z HLG i S-Log3, który staje się wydajnym systemem produkcji HDR na żywo na rynku globalnym. „Cieszymy się, że możemy dodać tę kamerę do naszego portfolio, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na kinowy wygląd, zwłaszcza na europejskim rynku sportowym” — powiedział Norbert Paquet, szef produkcji na żywo w Sony Professional Europe. „Kamery Sony są cenione za zaawansowaną technologię i przepływ pracy, niezawodność i długą żywotność, co czyni je dobrym wyborem z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, a ten nowy dodatek bez wątpienia będzie służył naszym klientom przez wiele lat dzięki swoim innowacyjnym funkcjom i możliwości adaptacji”.

Pierwsze wykorzystanie HDC-F5500 przez klienta ma nastąpić w lipcu na festiwalu jazzowym w Montreux w Szwajcarii. 35-milimetrowe przetworniki obrazu CMOS 4K zastosowane w kamerze zapewnią niezwykle wyraźny obraz - od szerokich pięknych ujęć wybrzeża jeziora Leman po zbliżenia występujących artystów. Będąc pierwszym festiwalem w Europie wykorzystującym technologię najwyższej jakości, Montreux zyska nowe możliwości twórcze i stanie się jednym z najbardziej zaawansowanych cyfrowo festiwali muzycznych na świecie.


Więcej informacji o produkcie można znaleźć w naszym sklepie internetowym:

Sony: HDC-F5500
https://sklep.studiotech.pl/p,sony-hdcf5500,2321,28.html

Zapraszamy!