top of page

Bezpieczeństwo i AI: Niekończąca się historia, wyzwania i szanse.
Nadchodzi #ITDAY2024 w Studiotech Poland!

To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego eksperci z branży technologicznej będą dzielić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz sztucznej inteligencji. Uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w interesujących prezentacjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych, które pozwolą im pogłębić swoją wiedzę na temat najnowszych trendów i technologii w dziedzinie IT. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Studiotech Poland i będzie doskonałą okazją do networkingu oraz wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami z branży. Nie przegap tej okazji, aby poszerzyć swoje horyzonty i poznać najnowsze rozwiązania technologiczne!


Tegorocznym tematem będzie Bezpieczeństwo i AI. Sztuczna inteligencja (AI) rewolucjonizuje wiele aspektów naszego życia, niosąc ze sobą zarówno ogromne możliwości, jak i nowe wyzwania. Jednym z kluczowych obszarów, w których wpływ AI jest szczególnie odczuwalny, jest bezpieczeństwo.


Z jednej strony AI może znacząco poprawić bezpieczeństwo. Algorytmy uczenia maszynowego mogą analizować ogromne ilości danych, identyfikując wzorce i anomalie, które dla człowieka mogłyby pozostać niezauważone. Pozwala to na skuteczniejsze przewidywanie i zapobieganie przestępczości, cyberatakom i innym zagrożeniom. AI może również wspomagać działania ratunkowe i wskazywać optymalne strategie reagowania kryzysowego. 

Z drugiej strony, niewłaściwe wykorzystanie AI może stwarzać poważne zagrożenia. Co więcej, istnieje niebezpieczeństwo nadużyć technologii AI do celów inwigilacji firm, manipulacji danych rynkowych, stworzenia możliwości wycieku danych czy blokady systemów. Ważne jest, aby wciąż rozwijać swoje możliwości w firmie w zakresie rozwoju i stosowania AI, tak aby minimalizować ryzyko i maksymalizować korzyści dla bezpieczeństwa.


Porozmawiajmy o tym szerzej na #ITDAY2024 już 23 maja! Do zobaczenia!

Comments


bottom of page