top of page

Nowa bateria i nowości w SWIT.Od czasu popularności lamp wideo LED akumulatory z mocowaniem typu V stały się wygodnym rozwiązaniem do mobilnego zasilania. Jednak wraz z rosnącym zużyciem energii przez lampy filmowe LED i tendencją do zastępowania tradycyjnych lamp wolframowych i metalohalogenkowych, tradycyjne akumulatory 14 V V-mount były trudne do zaspokojenia potrzeb w zakresie zasilania.

W produkcji filmowej i telewizyjnej wykorzystywane są rozwiązania zasilania o dużej pojemności, takie jak mobilne elektrownie. Chociaż niektórzy producenci wyposażyli własne adaptery oświetleniowe w akumulatory z mocowaniem V, które obsługują napięcie standardowe i wysokie, nadal ograniczają moc wyjściową w trybie zasilania bateryjnego. Jest to kompromis w stosunku do mocy wyjściowej uziemienia większości akumulatorów z mocowaniem typu V o standardowym napięciu.

Jednak ten kompromis zostanie ostatecznie złamany, a niektórzy producenci oświetlenia zaczęli znosić ograniczenia dotyczące mocy wyjściowej baterii.

Sześć miesięcy temu firma SWIT wprowadziła na rynek akumulator o największej pojemności PB-C420S z mocowaniem typu V, który ma przerażającą pojemność 420 Wh. Ale ta bateria działa z napięciem 14,4 V/250 W, co nie wystarcza do niektórych lamp o dużej mocy. Nowo wydany akumulator wysokonapięciowy SWIT 28,8 V 420 Wh z mocowaniem typu V, który może zasilać światła kinowe.

HB-C420S ma białą obudowę, która różni się od standardowej wersji 14,4 V, aby zapobiec ryzyku niewłaściwego użycia. Wagę 2,07 kg można utrzymać jedną ręką.

HB-C420S przyjmuje konstrukcję modułową

HB-C420S ma wewnątrz modułową strukturę, a akumulatory są chronione wspornikiem, który może skutecznie chronić go przed uszkodzeniami spowodowanymi uderzeniami. Cała konstrukcja, w tym elektroda, jest wykonana z materiałów trudnopalnych, aby uniknąć ryzyka poparzenia. Modułowy zestaw baterii jest również łatwy do naprawy i wymiany, co pozwala uniknąć szkód dla środowiska i marnowania zasobów w postaci bezpośredniego złomowania, gdy w przeszłości zajmowano się uszkodzonymi bateriami.

HB-C420S ma moc szczytową 650 W. Nawet przy zaledwie 1% pojemności może mieć minimalną moc wyjściową 500 W. Może w pełni spełnić wymagania dotyczące jazdy większości świateł. W przypadku niektórych produktów oświetleniowych z płytami mocującymi typu V (takich jak Aputure LS600C Pro), po dostosowaniu odpowiednich ustawień, może osiągnąć 100% jasności wyjściowej równej wejściu AC.

W połączeniu z czterokanałową szybką ładowarką SWIT, HB-C420S obsługuje szybkie ładowanie wysokim napięciem 33,6 V 100 W, które można naładować do 80% w 3,9 godziny i w pełni naładować w 5,3 godziny. Zgodnie z tradycyjną prędkością ładowania może to zaoszczędzić 50% czasu.

TD-R230S i S-7250S

SWIT wprowadził na rynek dwa nowe adaptery baterii. Są to S-7250 z pojedynczym kanałem V-mount i podwójnym kanałem V-mount TD-R230S, który obsługuje stałe napięcie wyjściowe 48 V.


S-7250S może uwolnić pełne 500 W HB-C420S i zapewnia wyjście prądu stałego Neutrik SpeakOn, które można podłączyć bezpośrednio do lampy. Oczywiście S-7250S może również obsługiwać dowolne akumulatory z mocowaniem V i może wyprowadzać prąd zgodnie z napięciem akumulatora, przy maksymalnym natężeniu prądu 20 A.


Oprócz tego samego portu prądu stałego, co model S-7250S, kanał TD-R230S z podwójnym mocowaniem v-mount ma również wbudowany moduł konwersji stałego napięcia 48 V, który może wykorzystywać dwa HB-C420S do zapewnienia stabilnego napięcia 48 V 750 W przez 3-pinowe wyjście XLR, które może zaspokoić wymagania dotyczące zasilania prądem stałym większości lamp filmowych.

HB-C420S zapewnia lżejsze i elastyczne rozwiązanie zasilania niż baterie blokowe. Tak potężny akumulator można ładować i konserwować jak inne akumulatory typu V-mount, a koszty są niższe. Z adapterem baterii S-7250S lub TD-R230S, HB-C420s może być bardziej wydajny, co stanowi kompleksowe rozwiązanie do zasilania oświetlenia filmowego.


źródło: swit-europe.com

Comments


bottom of page