top of page

Backup z Quantum: ochrona danych Twojej firmy przed oprogramowaniem ransomwareAtaki typu ransomware zdarzają się coraz częściej, a kopie zapasowe stają się głównym celem cyberprzestępców. Działanie złośliwego oprogramowania może postawić użytkownika w krytycznej sytuacji z powodu blokady dostępu do systemów IT i uniemożliwienia odczytu plików. Quantum oferuje skuteczne rozwiązania dla ochrony i odzyskiwania danych Twojej firmy.


Wysoka wydajność i natychmiastowe przywracanie danych kopii zapasowej

W przypadku ataku ransomware nasze rozwiązania umożliwiają odzyskanie danych z dowolnej warstwy składowania kopii backupowych. Dzięki technologii Quantum możesz skorzystać z niemodyfikowalnych kopii zapasowych w odizolowanej i bezpiecznej lokalizacji. Zyskujesz możliwość natychmiastowego użycia migawek w celu odzyskiwania plików z dowolnego punktu w czasie.


Urządzenia do tworzenia kopii zapasowych Quantum DXi

Narzędzia Quantum to gwarancja, że duże ilości kopii zapasowych mają zapewnioną trwałość i integralność. Urządzenia DXi zawierają funkcję Secure Snapshot. Wykorzystuje ona separację protokołów w celu przeniesienia migawki do niewidocznej i nieadresowalnej puli pamięci masowej, dzięki czemu dane pozostają niezmienne w razie ataku.


Magazyn obiektów Quantum ActiveScale

Funkcja Object Lock w Active Scale umożliwia ochronę cennych danych przed atakami ransomware, poprzez tworzenie niemodyfikowalnych kopii zapasowych. Dzięki dynamicznemu rozmieszczaniu danych (DDP) i dynamicznej naprawie danych (DDR) zapewniamy pełne ich bezpieczeństwo a dzięki architekturze 3-GEO - najwyższą możliwą dostępność.

Biblioteki taśmowe Quantum Scalar

Nasze biblioteki taśmowe Scalar posiadają możliwość zdefiniowania przestrzeni Active Vault, która jest całkowicie odłączona od sieci. Umożliwia to fizyczną lukę powietrzną w celu zabezpieczenia danych i wyeliminowania ekspozycji danych na ryzyko utraty czy nieautoryzowanej modyfikacji. Dodatkowo posiadają mechanizm fizycznej blokady dostępu do taśm magnetycznych Ransom Block. Fizyczne odseparowanie danych od produkcji (air gapping) jest najbezpieczniejszą metodą składowania danych na wypadek ataku ransomware.


Wyróżnione korzyści:


Odzyskiwanie z dowolnego punktu cyklu życia danych

Minimalizacja złożoności, maksymalizacja wydajności


​Ekonomiczna i niezawodna pamięć masowa, która skaluje się na Twoich warunkach


Dzięki naszym kompleksowym rozwiązaniom masz możliwość szybkiego odzyskania danych – natychmiastowo lub w ciągu kilku minut, w zależności od warstwy, na której są one zabezpieczane.

Aby spełnić warunki umów SLA i skrócić przestoje, przechowywanie krytycznych danych backupowych w szybko działającej warstwie przyspieszy ich odzyskiwanie. Dzieje się to poprzez przywracanie danych z izolowanej lokalizacji z natychmiastowym podglądem migawek. Możesz zoptymalizować wydajność, łącząc się z innymi nośnikami pamięci masowej, takimi jak archiwa obiektowe i nośniki magnetyczne w izolowanej bibliotece taśmowej.

​Uzyskaj natychmiastowe oszczędności CAPEX, zwiększając pojemność lokalnych zasobów pamięci masowej. Utrzymywanie dużych i kosztownych macierzy dyskowych nie musi być konieczne, gdyż mniej krytyczne dane mogą zostać przeniesione do tańszych warstw o mniejszej wydajności.


Comments


bottom of page