top of page

Canon prezentuje pierwszą kompaktową kamerę do vlogowania


Nagrywanie treści wideo w rozdzielczości 4K UHD, wysokiej jakości mikrofon, wbudowany statyw i 14 unikatowych filtrów kolorystycznych czynią z nowej kamery Canon PowerShot V10 idealną towarzyszkę do vlogowania.


Canon Europe przedstawia PowerShot V10, lekką i prostą w obsłudze kamerę do vlogowania przeznaczoną dla tych, którzy chcą, aby ich obserwujący towarzyszyli im w codziennych przygodach, bez konieczności dźwigania ze sobą dużej ilości sprzętu. PowerShot V10 waży nieco ponad 211 g i mieści się w kieszeni. Oferuje twórcom treści lifestyle’owych i podróżniczych wszechstronne rozwiązanie, łączące wysokiej jakości mikrofony z wbudowanym statywem. Umożliwia tworzenie interesującego contentu dla społeczności, dzięki nagrywaniu filmów w jakości 4K UHD ze stabilizacją obrazu i efektowi rozmycia tła, nadającego materiałom profesjonalnego charakteru.

Wytrzymały, pionowo zorientowany korpus to zupełnie nowa konstrukcja w ofercie Canon – przenośne urządzenie tak nierzucające się w oczy, że twórcy mogą wtopić się w tłum podczas nagrywania w zatłoczonych miejscach. Centralnie położony przycisk nagrywania, przystosowany do szybkiego i wygodnego sterowania aparatem jedną dłonią, gwarantuje uchwycenie nawet tych najbardziej nieoczekiwanych sytuacji.
Niewiarygodna jakość wideo w zasięgu ręki

PowerShot V10 wyposażono w dużą calową matrycę CMOS, która umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K, a jednocześnie oferuje możliwość robienia zdjęć[1]. Czternaście dołączonych filtrów kolorystycznych i tryb Smooth Skin pozwalają szybko wzbogacić ujęcia, nadając im filmową aurę.

Tryb stabilizacji Movie Digital IS[2] świetnie nadaje się do filmowania z ręki, ponieważ pomaga uniknąć drgań obrazu, gwarantując większą ostrość, czystość, szczegółowość i wyrazistość ujęć.

PowerShot V10 nagrywa zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej, dostosowując się do szerokich możliwości różnych platform mediów społecznościowych[3] i rejestrując do godziny ciągłego materiału wideo[4]. Funkcja automatycznego poziomowania pomaga utrzymać prosty kadr i uniknąć przechyleń obrazu[5], skracając czas edycji treści.

Wysokiej jakości dźwięk, który nie zakłóci przekazu

Kamera PowerShot V10 jest doskonale przystosowana zarówno do pracy w plenerze, jak i w warunkach miejskich. Wyposażono ją w dwa duże mikrofony stereo, przeznaczone do prowadzenia narracji oraz trzeci mikrofon z redukcją szumów. Oprócz wbudowanego filtra przeciwwietrznego, w ramach zestawu zaawansowanych akcesoriów[6] można nabyć osłonę przeciwwiatrową, która dodatkowo poprawi jakość dźwięku w warunkach plenerowych.
Uchwyć wszystkie najważniejsze chwile

Kamerę PowerShot V10 umieszczono w pionowej obudowie i zaprojektowano z myślą o prostocie oraz obsłudze niemal wyłącznie jedną ręką. Wyposażona w 2-calowy ekran dotykowy LCD, który można obrócić do przodu, idealnie nadaje się do prowadzenia vlogów lub nagrywania innych osób, jak również do fotografowania z ręki, co pozwala łatwo uchwycić emocje i stworzyć wrażenie intymnej bliskości pomiędzy twórcą a jego odbiorcami. Wbudowany statyw umożliwia samodzielne nagrywanie takich treści[7], jak: poradniki kulinarne, prezentacje zakupów czy pop

ularnych social mediowych formatów: unboxingów, Q&A czy innych video-zestawień.


Połącz się ze swoimi fanami – gdziekolwiek jesteś

Kamera PowerShot V10 jest w pełni kompatybilna z aplikacją Canon Camera Connect, dzięki czemu pozwala z łatwością przesyłać filmy na smartfon lub tablet przez Wi-Fi. Zarządzanie pracą nad materiałem wideo nigdy nie było łatwiejsze, dzięki wbudowanej integracji image.canon do tymczasowego przechowywania w chmurze, skąd można bezpośrednio przesyłać materiały do wybranej platformy. Inteligentna, intuicyjna konstrukcja kamery obejmuje również porty HDMI i USB, które umożliwiają łatwe przesyłanie danych do laptopa lub komputera PC albo wykorzystanie jej w charakterze kamery internetowej. Zapaleni podróżnicy docenią natomiast możliwość ładowania przez złącze USB-C.

Twórcy internetowi będą mogli dzielić się w czasie rzeczywistym swoim contentem, dzięki uproszczonym funkcjom transmisji na żywo[8] wbudowanym w kamerę PowerShot V10 – wyspecjalizowane funkcje menu umożliwią też streaming w serwisach YouTube i Facebook


źródło: Canon

Comments


bottom of page