top of page

Poznaj Tibigen Digital Repository


System TDR to dobra alternatywa dla rozwiązań w dziedzinie cyfryzacji oraz zarządzania mediami. Produkt wyróżnia się świeżym i oryginalnym podejściem do rozwiązywania typowych problemów, z jakimi zmagają się nasi klienci.

Repozytorium charakteryzuje się dużą elastycznością, która pozwala na dostosowanie stylu działania systemu do konkretnych wymagań, bez potrzeby zmian w implementacji. Użytkownicy mogą je łatwo modyfikować oraz rozbudowywać. System jest modularny i posiada zaawansowaną infrastrukturę zarządzania zadaniami. Ponadto wspiera możliwość integracji z aplikacjami zewnętrznymi poprzez mechanizm wtyczek oraz rozbudowane API udostępniające wszystkie funkcje systemu.

Każdy z komponentów można klastrować, przez co zostaje zapewniona wysoka dostępność oraz wydajność. System jest przygotowany do obsługi dużych ilości danych, zarówno metadanych jak i plików. We wdrożonych u naszych klientów instalacjach, pod kontrolą repozytorium znajdują się setki terabajtów danych oraz setki tysięcy klipów.

Celem firmy Tibigen było GUI stworzenie elastycznego oraz łatwo dostępnego interfejsu użytkownika. Dlatego repozytorium zostało wyposażone w nowoczesny interfejs webowy dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani dodatkowego oprogramowania. Wystarczy zwykły komputer oraz jedna ze wspieranych przeglądarek internetowych.

  • GWT GUI zostało zaimplementowane za pomocą technologii "Google Web Toolkit", która pozwoliła na stworzenie dynamicznego i responsywnego interfejsu. Dzięki GWT, repozytorium nie stanowią statyczne strony bez możliwości zmian, lecz internetowy system operacyjny, w którym użytkownik może budować, zmieniać i rozwijać inerfejs według własnych potrzeb.

  • Okienka Mechanizm okienkowy pozwala na równoległą pracę na wielu elementach systemu oraz dopasowywanie interfejsu do własnych potrzeb i gustu. Jeżeli chcesz jednocześnie edytować film i monitorować import plików , otwierasz dwa okna. Jeżeli chcesz skupić się na edycji metadanych, chowasz lub zamykasz zbędne okna. To ty decydujesz jak chcesz pracować.

  • Przeglądarki Wspierane przeglądarki to: Chrome, Firefox oraz Safari.

Integracja

System TDR posiada możliwość łatwej integracji z systemami oraz aplikacjami zewnętrznymi. Przykłady dotychczas zrealizowanych integracji to:

  • Tivoli Storage Manager Rozbudowana integracja z oprogramowaniem Tivoli Storage Manager pozwala na zarządzanie praktycznie dowolną biblioteką taśmową LTO z poziomu systemu TDR. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie rzadziej używanych materiałów na taśmach LTO, a przez to obniżenie kosztów infrastruktury sprzętowej.

  • Transkodery: FFmpeg, Pro Media Carbon System TDR natywnie wykorzystuje transkoder FFmpeg do generowania jakości podglądowej (proxy), klatek kluczowych oraz dowolnego innego formatu. System TDR w elastyczny sposób pozwala na wybór alternatywnego transkodera dla plików audio oraz wideo, który zastąpi FFmpeg'a. Jedną z możliwych opcji jest użycie transkodera Pro Media Carbon, który jest w pełni zintegrowany z systemem TDR i pozwala na całkowite zastąpienie FFmpeg'a.

  • ImageMagick Dla klientów, którzy pracują z dużymi ilościami plików graficznych została przygotowana integracja z oprogramowaniem ImageMagick. Pozwala ona z poziomu systemu TDR generować różne formaty grafik oraz nakładać dodatkowe logo.

  • NLE: Final Cut Pro, Adobe Premiere Rozbudowana integracja ze stanowiskami montażowymi (NLE) pozwala na eksport materiałów wideo wprost z systemu MAM oraz ich automatyczny import. Stanowiska montażowe uzyskują dostęp do materiałów wprost z centralnego archiwum. System pozwala na tworzenie plików EDL na bazie proxy oraz ich eksport do stanowiska montażowego i dalszej pracy na materiale w wysokiej rozdzielczości.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.


Comments


bottom of page